Go to Top

YORGAN BATTANİYE YIKAMA

Kış aylarında sıkça kullandığımız yorgan ve battaniyelerin, bahar ayında temiz bir şekilde kaldırılması gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi kirden ziyade üzerindeki mayt ve bakterilerin yaz boyunca üreyecek olmasıdır.

Kahramanmaraş gibi sıcak bir şehirde buna özellikle dikkat edilmelidir. Uras Temizlik Hizmetleri bu iş için sanayi tipi makinalar tercih etmektedir. Yorganlarınızın ve battaniyelerinizin temizlenmesinde özellikle antibakteriyel özelliğe sahip doğal şampuanlar kullanılarak, mükemmel sonuçlara varılır.

Yorgan ve battaniyelerin yıkanmadan önce leke kontrolü yapılır. Eğer ağır bir leke ise ; yıkama yapılmadan önce lokal müdahale ile leke giderilir. Özellikle yorganlarınız tam olarak kurutulur. İçerisi nemli kalan bir yorgan hem koku hem leke yapar.

Özellikle istenmeyen canlıların üremesi için de iyi bir ortamdır Kurutma işlemi sonrasında parfümleme ve ambalajlama yapılarak bir dahaki kışa güvenle kullanmanız üzere yorgan ve battaniyeleriniz servis araçlarımız ile evinize teslim edilir.